Slůňata

Co je to??
Slůňata jsou společenství dětí ve věku od pěti let do páté třídy, které chtějí zažít spoustu dobrodružství, něco se dozvědět a zahrát si nějaké hry.

Historie
Společenství bylo nejdříve rozděleno na holky a kluky, přičemž společenství holčiček se jmenovalo Sluníčka a spolčo kluků bylo nazýváno Raubíři. Před několika lety se ale spolča musela z důvodu malého zájmu spojit a vzniklo tak spolčo Slůňat.
Obě spolča mají velice dlouhou tradici, více než desetiletou. Děti rostou a z nás, dříve nejmladších dětí ve spolču se již stávají praktikanti, vedoucí nebo i hlavní vedoucí a to jak na schůzkách, tak i na táborech.

Jak schůzka probíhá?
Scházíme se vždy jednou za 14 dní, přičemž se snažíme během týdne, ve kterém schůzka bude, poslat rodičům informativní sms. Schůzka začíná vždy v 13:30 na faře ve Svitavách a končí v 15:00. Potom si děti odvádí rodiče nebo případně, pokud jsou děti starší nebo mají povolení od rodičů, můžou jít domů sami.

Každý rok je pro děti připravená nějaká celoroční hra, děti se snaží vyřešit nějakou záhadu a v průběhu celého roku se postupně přibližují z splnění úkolu nebo k ukončení příběhu. Samozřejmě nesmí chybět tajemné postavy, složité šifry nebo tajná poselství od někoho, kdo se nám snaží pomoci.

Do celého celoročního programu jsou zasazeny různé netematické hry, takže se děti mají možnost vyběhat na farní zahradě, zahrát si s vrstevníky a jinak vydat své síly. Snažíme se také o rovnoměrnost aktivit, aby si na své přišly jak kreativně nebo vědomostně, tak i sportovně založené děti.

Další částí každé schůzky jsou témátka, tedy malé povídání o nějakém světci, o svátostech, desateru nebo jiném podobném tématu.

Součástí schůzek může být výjimečně i nějaký výlet, víkendovka, zimní bobování a podobně, v případě nějaké takové akce však budete dostatečně dopředu informováni.

Letní tábor
Jednou z nejmilejších a nejoblíbenějších součástí našeho společenství je jistě letní tábor. Na tábor mohou jet samozřejmě i všichni kamarádi nebo příbuzní vašich dětí, které splňují věkové rozmezí 1.-5. třída. Tábor je konán na farách ve větší či menší vzdálenosti od Svitav. Zajištěn bývá dostatečný počet vedoucích, školený zdravotník a samozřejmě nesmí chybět kuchařka, která se postará o spokojenost našich žaludků. Tábor je plný nejrůznějších her, aktivit a zážitků a každoročně bývá krásnou (i když pro vedoucí někdy trochu náročnou) součástí letních prázdnin.

Kdo??
Vedoucích je celkem 6. Sice někdy třeba nemůžeme všichni, ale i tak bychom měli vždy vaše ratolesti zvládnout ohlídat. Vedoucí jsou: Daniel Sedláček, Jakub Vrba, Marie Doláková, Adéla Štrychová, Markéta Dobešová a já, hlavní vedoucí, Magdaléna Lněničková.

Kontakt
V případě zájmu prosím zkontaktujte kteréhokoli výše uvedeného vedoucího nebo pak přímo mě na e-mailu: magda.magi(zavináč)seznam.cz , tel.: 774 992 484 nebo na adrese Lánská 14, Svitavy 56802

Za vedoucí Slůňat Magdaléna Lněničková